About

1983, İstanbul doğumluyum. Evli ve iki çocuk sahibiyim. Resimde de göreceğiniz üzere çok tatlı ve aynı zamanda bir o kadar da yaramaz ikizlerim var 🙂

Lise yıllarında bilgisayarı sadece oyun oynamak için kullanırken, bu mesleği yapacağım ve bilgisayardan para kazanacağım aklımın ucundan dahi geçmiyordu.

Üniversite bölüm tercihimi tavsiye üzerine bilgisayar teknolojileri bölümü olarak seçtikten sonra, Türkiye’nin köklü bir şirketler grubunda 2002 yılında IT ekibinde stajyer olarak iş hayatıma başladım. Helpdesk ve devamında da uzun süre farklı firmalarda sistem yöneticiliği yaptım ve altyapıyla ilgili birçok projede görev aldım. Mesleği severek yaptığım için kısa sürede çok aşama kaydettiğimi düşünüyorum.

Çalıştığım IT altyapı ve veri merkezi servisleri alanında kendimi her zaman geliştirmeye gayret ettim. Çünkü bu işte öğrenmeyi bıraktığınız an geri düşersiniz, bu bilinçle her gün birşeyler okumak, kurcalamak ve deneyimlemek zorundasınız. Bu da işin aslında beni etkileyen tarafı.

Sanallaştırma, sunucu, yedekleme, izleme, ağ yönetimi gibi temel IT altyapı işlerinin yanı sıra proje yönetimi, altyapı tasarımı, bütçe, kapasite planlama ve yönetme, teknoloji araştırma, yenilikleri takip etme, servis yönetimi, veri merkezi servislerinin devreye alınması gibi birçok alanda bilgi ve tecrübe sahibiyim.

Tüm bunların dışında da fırsat bulabilirsem, doğada zaman geçirmeyi seviyorum. Avcılık yapıyorum ama kesinlikle azılı bir katil değilim, balık tutmak ormanda yürümek, doğada olmak beni dinlendiriyor.

Blogumda yayınladığım yazılarımı okurken umarım keyif alırsınız ya da işinizde bir sorununuzu çözmeye yardımcı olur. Bu blogu açarak, yıllarca elde ettiğim birikimimi paylaşmak istedim. Çünkü bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

Her zaman öğrenilecek bir şeyler olduğunda inanıyorum, sizlerin de benimle paylaşacağı yorumları, fikirleri varsa veya desteğime ihtiyacınız varsa iletişim sayfasındaki bilgilerden bana ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.