Reklamlar

About

1983 , İstanbul doğumluyum. Bilgisayar ile ilk tanışmam lise yıllarına dayanır. Üniversite ile devam eden bilgisayar yolculuğum, en sonunda hayatımı kazandığım mesleğim ve vazgeçilmezim haline geldi. Türkiye’nin köklü bir şirketler grubunda 2002 yılında IT ekibinde stajyer olarak iş hayatıma başladım. Helpdesk ve devamında da sistem yöneticiliği yaptım. Uzun süre farklı firmalarda sistem yöneticiliği yaptım ve altyapıyla ilgili birçok projede görev aldım. Mesleği severek yaptığım için kısa sürede birçok aşama kaydettiğimi düşünüyorum.

Çalıştığım IT altyapı ve veri merkezi servisleri alanında kendimi her zaman geliştirmeye gayret ettim. Çünkü bu işte öğrenmeyi bıraktığınız an geri düşersiniz, bu bilinçle her gün birşeyler okumak, kurcalamak ve deneyimlemek zorundasınız. Bu da işin aslında beni etkileyen tarafı.

Sanallaştırma, sunucu, yedekleme, izleme, ağ yönetimi gibi temel IT altyapı işlerinin yanısıra proje yönetimi, altyapı tasarımı, bütçe, kapasite planlama ve yönetme, teknoloji araştırma, yenilikleri takip etme, servis yönetimi, veri merkezi servislerinin devreye alınması gibi birçok alanda bilgi ve tecrübe sahibiyim.

Evli ve iki çocuk sahibiyim. İkiz oğullarım ile ve eşimle vakit geçirmek en büyük hobim. İş hayatımdaki başarımın sırrı aslında ailemdir. Bu konuda kendimi çok şanslı görüyorum.

Tüm bunların dışında da fırsat bulabilirsem, doğada zaman geçirmeyi seviyorum. Avcılık yapıyorum ama kesinlikle azılı bir katil değilim, balık tutmak ormanda yürümek, doğada olmak beni dinlendiriyor.

Blogumda yayınladığım yazılarımı okurken umarım keyif alırsınız yada işinizde bir sorununuzu çözmeye yardımcı olur. Bu blogu açarak, yıllarca elde ettiğim birikimimi paylaşmak istedim. Çünkü bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

Her zaman öğrenilecek bir şeyler olduğunda inanıyorum, sizlerin de benimle paylaşacağı yorumları, fikirleri varsa veya desteğime ihtiyacınız varsa e-mail adresim : tolgaasik@outlook.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.